Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/u9310808/hayatinsofrasi.com/wp-content/plugins/super-forms/add-ons/super-forms-csv-attachment/super-forms-csv-attachment.php on line 277

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/u9310808/hayatinsofrasi.com/wp-content/plugins/super-forms/add-ons/super-forms-csv-attachment/super-forms-csv-attachment.php on line 277
Siyez unlu baklava mı, meyveli tart mı? – Hayatın Sofrası

Siyez unlu baklava mı, meyveli tart mı?

Keşke bütün mesele bu olsa!

İki haftadır bir türlü elim değmedi yazmaya, bekleyeni varsa, affetsin😊  Bu hafta aşımı oldum, en yakın tarih Biontech içindi, onu tercih ettim ben de. Aşı yerinde 1 gün kadar ağrı dışında bir sıkıntı yaşamadım. Şimdi 3 maskeyle geziyorum, bağışıklık yanıtı oluşana kadar da öyle yapacağım.

Bu hafta işleri erken bitirip, saat 15.00 de paydos ettik. Kendimi ‘insan’ gibi hissettim dersem yalan olmaz. Haftanın 4 günü 6.00-18.00 yani 12 saat çalıştığımı gerçekten farketmemişim, işe karşı böyle bir yaklaşımım var nedense. Eskiden hiç tatil yapmazdım mesela, çocuklar olana kadar. İş bağımlılığım var sanıyorum. Bu hafta kendimi o kadar iyi hissedince, evdeki birikmişleri toparlamaya başladım. Korona’nın hemen öncesinde yazdığım bir not buldum, kendimle ilgili yapmam gerekenleri listelemişim ve üzerinden 1 yıl geçmiş halen yapmamışım. Önümüzdeki hafta da her gün saat 15.00 de çıkıp, kendimle ilgili tüm ihmal ettiğim şeyleri yapacağım.

18 Nisan Pazar günü Yabangee ( Türkiye’de yaşayan expatların sosyal ağı)’nin Dünya Günü ile ilgili online toplantısında konuşmacı oldum. Ben ne konuştuğumu hatırlamıyorum, ama onlar çok olumlu geri dönüş aldıklarını söylediler, kibarlıktan değildir umarım😊  Geçen hafta, eksik eleman, 12 saat çalışma üstüne, eksik kadronun kompansasyonu, gerçekten bitmiştim, söz verdiğim için sürüklenerek gelip dükkana yaptım konuşmamı😊 

Bu hafta siyez unlu baklava ve siyez unlu meyveli tart tadımı yaptı bir çok yararlanıcımız, 10 puan aldık😊 . 1 gün öncesinden sipariş listesine yazdım ikisini de. Siyez unlu 42 kat böreğimiz de çok beğenildi. Börek fiyatları da yazıyor 1 gün önceden sipariş listesinde. Ramazan, bayram siparişleriniz için bakabilirsiniz. Siyez unu hem has una göre fiyatlı, hem de işlemesi zor bir un, daha fazla zaman alıyor.

Sefertası menüsünde Çarşamba günü Kumbursiye var. Dana etiyle yapacağız, arpacık soğanlı bir Antakya çorbası, yoğurtlu da yapılıyor, salçalı da. Ben yoğurtlusunu yapacağım.

Salı günkü etli kuru patlıcan dolması, zaten çok özel tatlarımızdan😊 .

Çiriş otlu pilav, enfes oluyor, yılın sadece bu zamanlarında Sivas taraflarında, dağda bayırda yetişen bir ot. Böreği de enfes. Yaparız yakınlarda. Lazanyamız, ilk üçümüz de😊  kendi tarifim. Ben de çok beğeniyorum.

Cuma günü menümüz artık sabit biliyorsunuz, sadece glütensiz menüdeki sarma- dolmalar değişiyor. Roka salatamızın özel hayranları var.

Önlemler tam, heyecan dozunda, keyifler zirve olsun kavuşma günlerimizde

Ağzımızın tadının yerinde olduğu, sağlıklı bir hafta dilerim😊 

Diğer Yazılar