Ne geçti üstümüzden böyle?

Ne geçti üstümüzden böyle?

Hafif hafif ‘normale’ dönmenin başladığı bugünlerde şöyle bir geriye bakınca sormadan edemedim… Ne geçti üstümüzden böyle?

2020 Mart ayı çok geride kalmış gibi gelmiyor mu size de? Sanki bitmeyen bir kasırganın içinde kaldık. Hayatımızda, hayat tarzımızda etkilenmeyen hiç bişey kalmadı. Sanki şiddeti biraz dindi de, toz duman arasından görebilmeye başladık. Ben çok şey öğrendim ve değişebildim diye düşünüyorum, hayat gösterir öyle olup olmadığını. Her zaman olduğu gibi yaşayıp göreceğiz. Halen devam etse de, artık öğrenmişliğimiz ve uyumumuzla daha kolay olacağını sanıyorum.

Bizim hizmetler aynen devam; kurumsal kahvaltı ve yemekler, sefertası yemekleri, siparişleri, özellikle anaokulları görüşmeleri, okul çocuklarına sefertası… 2020 Mart’ındaki tedarik fiyatlarını beklemiyoruz tabii, ama artışı takip edebilmek özel zaman ve dikkat gerektiriyor. Anlatmaya gerek yok, her gün yaşıyorsunuz siz de aynı şokları. Yazın az yararlanıcıya hizmet veriyoruz diye işin fiyat bölümüne hiç dokunmadık. Ama artık ne kadar çok yemek siparişi, o kadar boşa kürek sallama noktası geldi. Uzun süredir aynı olan fiyatlarımızı ortalama yüzde 20 artırdık ki çok makul bir artış oldu bence. Öyle de olması lazım, bizimki müdavim mekanı sonuçtaJ. Bizden yiyenler yılda iki kez değil nerdeyse her gün yiyorlar. Ayrıca, iş yapamadığımız günlerin parasını sizden almanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Bu tarz bir anlayışın, ya da ‘o yapmış, ben de yapayım’ anlayışının kimseyi bir yere götürmeyeceğinin çok farkındayım. Her zaman ki şekilde hesapladık fiyatlarımızı; tedarik giderlerimiz ve işletme giderlerimiz bazında.

Ağzımızın tadının yerinde olduğu, sağlıklı bir hafta dilerimJ19

Diğer Yazılar