Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/u9310808/hayatinsofrasi.com/wp-content/plugins/super-forms/add-ons/super-forms-csv-attachment/super-forms-csv-attachment.php on line 277

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/u9310808/hayatinsofrasi.com/wp-content/plugins/super-forms/add-ons/super-forms-csv-attachment/super-forms-csv-attachment.php on line 277
Korkmalı mı, korkmamalı mı? – Hayatın Sofrası

Korkmalı mı, korkmamalı mı?

Merhaba,

Bu hafta sefertası talepleri iki katına çıktı nerdeyse, bizim üretimimizi arayan ama bir türlü buluşamadığımız potansiyel yararlanıcılarımızla yavaş yavaş yollarımız kesişmeye başladı, şükür kavuşturana😊. 

Bahar geldi, yok kış geri geldi, rakamlar düştü, yok yükseldi arasında geçiyor günler. Bahar gelsin, rakamlar düşsün. Netleşsin ortamlar😊. Haber izlemek hiç iyi gelmiyor bana, uzun zamandır da izlemem, gözüm takıldı bu hafta bir iki kere, hemen depresyona giresim geldi. Medya en büyük alıcısı olan ürününün ‘korku’ olduğunu biliyor zaten, ama iyice abartılmış sanki. Sabah koşuyorsanız ve rüzgar varsa, kalp krizi tetiklenebilir diye bir haber duydum. Bir hekim de bu konuda konuştu, spikerin sunumumun ardından. ‘çok biliyosunuz’ deyip kapattım. Evet bir araştırma yapılmıştır, evet gerçekten istatistiksel olarak bir sonuç çıkmıştır belki, ama bunun bağlamından koparılıp, araştırma kimler üzerinde, hangi yaş grubunda, hangi ortak tıbbi geçmişi olan insanlar üzerinde yapıldı, kaç kişiyle yapıldı bölümü olmadan, haber halinde yayınlamak neyin nesi… korku yaratmaktan başka neye yarar? Süzgeçlerinizin deliklerini iyice küçültün n’olur… sızamasınlar. Bu dönemde önce coronadan sonra depresyon ve benzeri durumlardan kendimizi korumamız çok önemli!

Bu hafta gelen gidenimiz eksik olmadı sağolun😊. Rezervasyon candır diyoruz ama herkes demiyor😊 Oturma mesafelerine dikkat ederek alabiliyoruz konuklarımızı.

  1. haftamıza bir sürpriz tatlımız var, mozaik pasta. Çocukluğumuzun lezzeti. Ancak biz farklı yapacağız bu sefer. Bisküisi bile kendi yapımımız😊. Ganajı muhteşem. Yettiği kadar tadımlık yollayacağız size😊. ‘Çok severim, tadımlık yetmez’ diyenler, bizimle iletişime geçebilir😊. Büyükçe bir dilimi 30 TL.

Menüde hodan otu var, çok lezzetli. Kavurmasını, yani zeytinyağlı yemeğini yapacağız. Yöresel adlarından biri de mancar, haftaya mücverini de yaparız.

Karalahana diblesi, karalahana tüketmenin en lezzetli ve sağlıklı yollarından biri.

Patlıcana geçen hafta giriş yapmıştık, bu hafta da hünkar beğendi ile taçlandıralım dedik, pzt menüsüne de pilavını koyduk.

Yaprakla sarılmış enginar dolmamız çok lezzetlidir. Yanlış anlama olmasın, bütün enginarı yaprakla sarıyoruzJ. Patates kroket de yancısı😊

Kıymalı böreğimizi özleyenler ve merak edenler var, bu hafta 3-4 kişiden talep aldık, menüde dengeli davranmaya çalışırken, menülerden birine yarım börek koyabildik sadece, extra isterim çok severim diyenler, not bölümüne yazarak extra sipariş verebilirler. Dilimler 150 gram civarında, 20 TL.

Önlemler tam, heyecan dozunda, keyifler zirve olsun kavuşma günlerimizde

Ağzımızın tadının yerinde olduğu, sağlıklı bir hafta dilerim😊

Diğer Yazılar