Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/u9310808/hayatinsofrasi.com/wp-content/plugins/super-forms/add-ons/super-forms-csv-attachment/super-forms-csv-attachment.php on line 277

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/u9310808/hayatinsofrasi.com/wp-content/plugins/super-forms/add-ons/super-forms-csv-attachment/super-forms-csv-attachment.php on line 277
Elbet bir gün buluşacağız derken… – Hayatın Sofrası

Elbet bir gün buluşacağız derken…

 

Merhaba,

Korona etkisini sert biçimde aldığımız 2020 Mart ayından beri neredeyse 1 yıl geçti. Evden çalışmayı önceden çok isteyenlerden, artık ofise dönelim sesleri yükseliyor ve dönüşler başladı yavaş yavaş.

Bu bir yıla neler sığdı neler, hiçbişey aynı değil artık. Olumlu, olumsuz değerlendirmesi yapamıyorum ben, sadece ‘oldu’ demek geliyor içimden.

Korona öncesi, ‘nasıl bu kadar yoğun çalışıyorsun’ diye soranlara, dükkanda acayip bi sosyal hayatım var, ben çıkamıyorum ama herkes beni görmeye geliyor diye espri yapardım😊. Bu kapanma daha uzun olduğundan ve siparişleri genellikle web sitemiz üzerinden ve whatsapp ile aldığımızdan… bazen dükkana biri girdiğinde ‘niye geldi acaba’ hali oluyor bizde. Buna alıştık, gülüşüyoruz, iyice unutmuşuz dükkan olduğumuzu diye… Ama geçen hafta 5 yıldır görmediğim, 3 yıldır da dükkana bitürlü gelemeyen bir arkadaşım geldi ansızın. Ayy bir coşku bende… işi gücü bıraktım, çene yapıyorum… akşama biraz durulunca yazdım arkadaşıma, ‘gelmene çok sevindim, ama bu kadar sevineceğimi beklemiyordum’ diye😊. Haftada 6 gün, ev dışında yoğun çalışan bizler, insan görmeye hasret kaldığımıza göre evden çalışan, ebeveynlik yapan, hafta sonu çıkmayan  sizler ne durumdasınız tahmin bile edemiyorum😊. Eminim herkes adapte olmanın yolunu bulmuştur ama özlem de had safhada😊. Mert’e ‘açılma olunca bi akşam nereye gidelim’ dedim, ‘ayy.. hiç önemli değil, kıytırk bi çay bahçesinde bile keyifle otururum’ dedi.

Özetle; çok özledik!

Bu hafta menüde klasik takıldık. En sevilen çorbalarımızdan, köz domates çorbası, yazın hazırladığımız domates özlerinden yapılıyor. Tutmaç çorbamızı bi süredir ihmal etmişiz, o da menüde, Körili sebze soteyi her seferinde fazla yapıyoruz, çünkü biz de çok seviyoruz. Düğün çorbası bu sene hiç yapmamışız meğer, hemen menüye aldık. Cuma menümüz artık sabit biliyorsunuz.

Bir Çerkes yemeğini menüye uyarlamaya çalışıyoruz bu aralar, Çerkes mantısını da menüye yerleştirme hedefimiz var. Tam gaz hazırlanıyoruz yani.

Bu arada evde ailecek 2 öğün bizden beslenenlerin sayısı epey bir arttı. Yemek yapmaktan da sıkıldınız artık diye düşünüyorum😊

Önlemler tam, heyecan dozunda, keyifler zirve olsun kavuşma günlerimizde

Ağzımızın tadının yerinde olduğu, sağlıklı bir hafta dilerim😊

Diğer Yazılar