2018-2021 üç yıl mı desem…

Koca bir yılı geride bıraktık denir ya… bu sefer gerçekten de KOCA bir yıldı. Hiç bahsetmeyeceğim, hepimiz biliyoruz, kendimize göre neler yaşadığımızı. Çok yakınımda adı lazım değil hastalık da yaşanmadı, o hastalıktan vefat da. Yaşayanlara geçmiş olsun demekten başka bişey gelmiyor elden. Cerrahpaşa 86’ mezunu hekim arkadaşlarımdan vefatlar oldu ki sağlık çalışanlarının çektiğini hiçbirimiz çekmedik herhalde. 

Çok değişik şeyler gözlemledim geniş halkamda. İşe gitmeye gönülsüz olanların evde oturmaktan sıkılıp, iş açılsa diye beklemeleri. Evde oturmaktan sıkılanların, sıkılamayana hatta memnun olana kadar evde oturmak zorunda kalmalarıJ. Önceleri korkudan felç geçirmiş gibi dolaşanların, sonra korkudan bıkıp, tabii gene tedbiri elden bırakmadan dünyaya yeni gelmiş gibi neşe içinde dolaşmaları. Bunlar olurken ben ne yapıyordum acabaJ. Söyleyeyim. Bir dakika ara vermeden çalışıyordum. Korkumuzun derecesine göre yükselen, alçalan tedbirlerle yemek üretmeye devam edip, yararlanıcılarımıza yüksek kalite yemek ulaştırmanın derdindeydim daha çok.

8 Ocak’ta açılışımızın üstünden üç yıl geçmiş olacak. Bu üç yılda 4 ya da 5 seçim, rahip Brunson krizi – çok önemlidir, çelik mutfak malzemelerinin fiyatını çok etkiledi- dahil olmak üzere muhtelif krizler ve iki korona kapanma sürecinden sonra halen artarak, çoğalarak sürdürebiliyorsak, Hayatın Sofrası’nı açık tutabiliyorsak doğru bir iş yapmışız ve yapıyoruz demektir. Sanıyorum en gerçekçi ölçü bu, bugünlerde.

Web sitemizle beraber, biz tanıyan, destekleyen bir çevreden, dünyaya adım atıyoruz. Günü gelmişti ve biz de hazırız. O dünyaya geçerken bir değişimimi buraya not düşeyim ki ilan edilmiş olsun.

3 yıl ve öncesinde herkes sağlıklı yesin, iyi beslensin diye nerdeyse haddimi aşan ben, bu 3 yıl içinde ‘ben sağlıklı ve kaliteli gıda üreteceğim, isteyen istediğini yesin tabii ki’ noktasına evrilip haddimi bilir duruma geldimJ. Dolayısı ile benden ‘Onu yeme, bunu ye’ gibi cümleler duymayacaksınız. Biz sadece kendi sağlıklı gıda anlayışımız doğrultusunda ülkede bulunan en kaliteli malzemeleri kullanarak yemek üreten bir işletmeyiz. Soframızdan şişkinlik ve rahatsızlık duymadan tok kalkarsınız. Hele ekmeğimizden bir dilim yediyseniz 4-5 saat açlık hissetmezsiniz. Gerçek gıda dediğimiz ürünler ayrıca lezzetlidir de.

Bu haftaki sefertası listemizde Afyon’un meşhur sulu köftesi, Maraş’ın eli böğründesi, Brüksel lahanası ve kendi yaptığımız mayonezle özel bir coleslaw öne çıkanlar. Roka salatamız çok sevilenler listesinde zaten.

Yılbaşı menümüz, bugün yarın ‘1 gün önceden sipariş menüsü’ne dönüşecek.  Evde özel bir sofra kurmak istediğinizde, ya da canınız menüdeki yemekleri çektiğinde bugün verdiğiniz siparişler yarın saat 16.00-19.00 arası evinizde. Taze taze, sizin için pişmiş olarak.

Sağlıkla kalın, yeni yıl hoş gelmiştir umarım hepimiz için!

Diğer Yazılar